• image/jpeg;;;1950s.jpg50. léta
  • image/jpeg;;;1960s.jpg60. léta
  • image/jpeg;;;1970s.jpg70. léta
  • image/jpeg;;;1980s.jpg80. léta
  • image/jpeg;;;1990s.jpg90. léta
  • image/jpeg;;;2000s.jpgpřelom tisíciletí
  • image/jpeg;;;mini.jpgrok 2010

50. léta

 


50. léta 20. století Společnost Amway je založena ve městě Ada ve státě Michigan. Zakladatelé Jay Van Andel a Rich DeVos vytvořili název Amway zkrácením slov „American Way“.

   

 

1959 společnost Amway uvádí na trh svůj první výrobek – L.O.C. Víceúčelový čisticí prostředek, jeden z vůbec prvních biologicky odbouratelných, koncentrovaných, víceúčelových čisticích prostředků na světě. Víceúčelový čisticí prostředek zaznamenává velký prodejní úspěch, a stojí tak na začátku našeho rozhodnutí brát odpovědnost za životní prostředí vážně.

60. léta

 


60. léta 20. století Filozofie podnikání Amway se začíná šířit po stránce zeměpisné, prodejní i co do šíře nabídky výrobků.

   

 


V říjnu 1962 společnost Amway otevírá svou první mezinárodní kancelář ve městě London v kanadské provincii Ontario. Jde o druhou zemi z budoucích 80 států a území, kam Amway v následujících letech pronikne

   

1967 Obrat společnosti Amway dosahuje 60 milionů USD.

   Vroce 1968 na trh přichází značka ARTISTRY s 11 výrobky a 37 odstíny. Tato značka se rozroste a stane se jednou z pěti nejprodávanějších značek prestižní kosmetiky*.

*Source: Euromonitor International Limited; www.euromonitor.com/amway-claims

70. léta

 


70. léta 20. století společnost Amway odkupuje podíl ve firmě Nutrilite, proniká na osm dalších mezinárodních trhů a rozšiřuje rozlohu svého celosvětového ústředí na více než 90 900 m2.

   


V roce 1971 společnost Amway otevírá svou první kancelář v zámoří, konkrétně v australském Sydney. Proč právě v Austrálii? Jak popisuje jeden ze zakladatelů Rich DeVos: „Bylo to nejvzdálenější možné území, a tak jsme si řekli: No, jestli to bude fungovat i tam, pak to nejspíš bude fungovat všude.“ Spoluzakladatel Jay Van Andel na fotce při zahájení stavebních prací.

   

 První pobočka společnosti Amway v Evropě byla otevřena v Milton Keynes, Buckinghamshire, v Anglii.

80. léta

 


80. léta 20. století - Příležitost Amway zasahuje prostřednictvím více než jednoho milionů obchodních partnerů dalších dvacet zemí.

   

 


V roce 1981 v Grand Rapids v americkém státě Michigan otevírá Amway Grand Plaza Hotel. Tento čtyřhvězdičkový hotel s 682 pokoji se stává jedním z příslovečných katalyzátorů rozvoje a růstu západomichiganské společnosti.

   

 1984 Amway slaví 25. výročí svého vzniku.

90. léta

 

90. léta 20. století Amway rozšiřuje svou působnost do dalších 33 trhů po celém světě včetně Číny a Jižní Afriky (na obrázku). Díky úsilí našich obchodních partnerů, zaměstnanců a partnerů po celém světě se velikost společnosti Amway za toto desetiletí více než zdvojnásobila.

přelom tisíciletí

 


2000 - Nové tisíciletí přináší nová partnerství, nové inovace a nové úsilí, které mají společnosti Amway pomoci dosáhnout vize „pomáhat lidem žít lepší život“.

   

 


2003 Začíná kampaň Amway One by One zaměřená na pomoc dětem. Jsou do ní zapojeny zdroje z celé společnosti Amway s cílem dosáhnout změny v životě dětí po celém světě.

   

 


2006 Nutrilite otevírá Centrum pro optimální zdraví. V tomto centru v Kalifornii dochází ke spolupráci odborníků z celého světa, kteří jsou oddáni myšlence pomáhat lidem dosahovat optimálního zdravotního stavu.

   

 

Společnost Amway v Anglii otevírá prezentační a školící centrum (FEC) v Londýně.

rok 2010


2010 V centru Orlanda v americkém státě Florida se otevírá zábavní a kulturní středisko Amway Center s 20 000 místy. V Amway Center sídlí basketbalový tým NBA Orlando Magic.

Společnost Amway otevírá nové středisko poblíž Krakowa v Polsku. Toto středisko zajišťuje IT, marketingovou a zákazníckou podporu pro evropské trhy.